Czy popularne środki czystości są szkodliwe?

Czy popularne środki czystości mogą być szkodliwe?

Uwaga na popularne środki czystości codziennego stosowania.

środki czystości czy sa szkodliwe

 

Według badaczy z uniwersytetu w Bergen wystarczy 10-20 lat, by częstym sprzątaniem popularnymi środkami czystości z supermarketu zrujnować sobie płuca.

Nowe, niezależne badanie przeprowadzone w oparciu o 20 lat analiz wykazało, że czyszczenie domu środkami chemicznymi może powodować uszkodzenia tkanek płuc.

Badanie wykazało, że środki czystości i czyszczenie takimi środkami TYLKO raz w tygodniu  z czasem może być równie szkodliwe dla UKŁADU ODDECHOWEGO jak palenie paczki papierosów dziennie przez 20 lat.

Od lat 90’ w ramach międzynarodowego badania w 22 ośrodkach zdrowia w wielu krajach zaczęto śledzić dużą populację 6235 kobiet i mężczyzn ze średnią wieku wynoszącą 34 lata.

W ciągu następnych 20 lat uczestnicy byli pytani o stosowanie zarówno aerozoli, jak i innych środków czyszczących, regularnie testowano również ich pojemność płuc.

środki czystości czy są szkodliwe

 

Pojemność płuc była mierzona za pomocą spirometru, urządzenia do pomiaru wydychanej ilości powietrza. Osoby z upośledzeniem czynności płuc nie są w stanie wydychać tak dużej objętości, jak ludzie zdrowi.

 

środki czystosci czy sa szkodliwe

53% uczestników stanowiły kobiety, a 44% badanych nigdy nie paliło.W przypadku palaczy i osób z astmą zdiagnozowaną przez lekarza analiza została odpowiednio skorygowana. Uzyskano obszerne dane na temat uczestników, dzięki czemu każdy temat był dobrze scharakteryzowany, co znacznie zmniejszyło prawdopodobieństwo błędu.

Po 20 latach gromadzenia danych zebrane wyniki zostały przeanalizowane przez 28 osobowy międzynarodowy zespół naukowców z dziewięciu krajów pod przewodnictwem badaczy z Uniwersytetu w Bergen (Norwegia). Badanie zostało niedawno opublikowane w piśmie American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine wydawanym przez stowarzyszenie American Theracic Society.

 

OTO WNIOSKI Z PRZEPROWADZONEGO BADANIA:

 

Cotygodniowe stosowanie popularnych  środków czystości z supermarketów może być równie szkodliwe dla zdrowia płuc jak palenie 20 papierosów dziennie przez 20 lat.

 

Popularne środki czystości, które szkodzą zdrowiu:

1.Odświeżacz powietrza, niebezpieczny dla zdrowia  jest zwłaszcza ten w aerozolu. Wypryskiwana z butelki substancja z łatwością przedostaje się do dróg oddechowych.

W odświeżaczach znajdują się formaldehydy, które mają udowodnione działanie rakotwórcze.

2. Wybielacz –  szczególnie drażniący jest ten zawierający wysokie stężenie chloru.

Przedostanie się wybielacza do płuc w postaci oparów może spowodować poważne poparzenia dróg oddechowych.

3. Środki do czyszczenia mebli – środki lakierujące i nadające meblom połysk powstają na bazie substancji ropopochodnych. Są więc łatwopalne i mogą wywołać poważne uszkodzenia ciała w przypadku połknięcia.

4. Środki do czyszczenia toalet –  ostatnimi czasy bardzo popularne stały się tabletki oraz kapsułki do czyszczenia toalet. W ich składzie są silnie żrące substancje, które mogą podrażniać oczy, drogi oddechowe oraz skórę.

5. Płyn do mycia szyb – popularne płyny do mycia szyb tworzone są najczęściej na bazie skażonego alkoholu i/lub amoniaku, który dzięki swym właściwościom nie pozostawia śladu na szybach.Podczas jego rozpylania na szklaną powierzchnię narażeni jesteśmy na wdychanie substancji dodatkowych oraz skażonego alkoholu.

6. Płyn do mycia naczyń – w jego skład wchodzą wybielacze, suchy chlor, substancje rozpuszczające brud i tłuszcz, amoniak, środki bakteriobójcze. Niektóre płyny silnie przywierają do naczyń, nawet po ich dokładnym wypłukaniu.

 

To wszystko pokazuje, dlaczego warto przestawić się na produkty oparte o NATURALNE, przyjazne środowisku, dorosłym i dzieciom składniki.

 

Jak to zrobić?

 

Gdzie szukać odpowiednich środków czystości, które będą BEZPIECZNE dla nas i naszego środowiska?

 

Od ponad 60 lat pomaga w tym firma Farmasi, której produkty mają składniki bezpieczne dla zdrowia, zawierają naturalne olejki, zatwierdzone przez  ECOCERT – istotny certyfikat ekologiczny na świecie i mają jakość ISO oraz GMP.

Są przyjazne dla skóry, w niskich cenach,  a przy tym są skuteczne.

Przykładowe ceny katalogowe bio środków czystości.

Ceny środków czystości od 6,92 zł do 26,94 zł

środki czystości Farmasi

Produkty bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych – środki czystości Farmasi.

 

Jeśli chcecie Państwo zadbać o swoje zdrowie i swoich najbliższych oto dostęp do sklepu z 23% zniżką na każdy produkt na zawsze TUTAJ

Poniżej ceny katalogowe bez zniżki 23%

 

środki czystości eco Farmasi

https://paulinacichocka.pl/farmasiprezentacja/

środki czystości Farmasi

środki czystosci Farmasi