Dochód Pasywny lub Budowa Drugiej Nogi Finansowej

Co to jest Dochód Pasywny?

Jest dochód, który masz, niezależnie od tego czy pracujesz czy nie. Otrzymywanie dochodu pasywnego i nie wymaga twojego zaangażowania. Jest to dochód, który pozwala Ci żyć wygodnie i nie martwić się o jutro. Osoby, które otrzymują  dochód pasywny są rentierami. Nie muszą pracować. Są ludźmi wygranymi i ludźmi sukcesu. Osiągnęli już wolność finansową i są finansowo niezależni.

 dochód pasywny

Wyobraź sobie taką sytuację: w pewnym momencie, kiedy tracisz pracę, jesteś odcięty od stałego źródła dochodu, kredyt na mieszkanie i samochód, rachunki też przecież nie czekają. Trzeba je zapłacić, bo Ci odetną prąd, wodę przyjdzie komornik.

Dlatego tak ważne jest budować dochód pasywny.

Jak budować Dochód Pasywny, od czego zacząć?

Na początek ustal sobie kwotę, jaka pozwoliłaby Ci pokryć wszystkie miesięczne wydatki, na wypadek utraty pracy. Wyznacz sobie datę , do kiedy uda Ci się zrealizować twój cel. Wybierz środki, w jaki sposób go zrealizujesz.

Dochodu pasywnego nie buduje się w miesiąc czy dwa. Jest to proces. I wymaga wewnętrznej dyscypliny, motywacji, samokształcenia, systematyczności i własnej inicjatywy.

Pewnie nie raz słyszałeś od rodziny: Znajdź sobie bezpieczną pracę( ETAT).

Paradoksalnie etat jest to najniebezpieczniejsza sytuacja. Jedno źródło dochodu to jest dramaturgia. W głowie ktoś nam zaszufladkował, żeby skupić się na jednym. W taki duchu jesteśmy i byliśmy wychowani.

Sam wiesz, że etat, jest na tyle bezpieczny, na ile go masz. Nigdy nie wiesz czy jutro masz pracę. Martwisz się o wszystko i nie jesteś wolny w żadnej dziedzinie.

To twój pracodawca decyduje o twoim czasie i jest panem twojego czasu, który mu sprzedajesz za miesięczną pensję. Prawda jest taka, że twój czas na ziemi jest wart tyle za, ile ci płacą.

Jeśli kochasz to robisz, to jest to w porządku.

Natomiast, jeśli pracujesz po to, żeby opłacić rachunki i spłacić kredyt, a sama praca nie daje Ci satysfakcji, nie rozwijasz się dzięki niej, a ..zwijasz, to zastanów się w jakim miejscu jesteś i czy nie czas zakasać rękawy i wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Gdzie szukać sposobów na budowanie

Dochodu Pasywnego?

W internecie jest pełno tzw. e-biznesów, które obiecują „gruszki na wierzbie” i dosłownie kilka tych wartościowych, godnych uwagi.

Trzeba posiadać tę umiejętność wybrania perełek, które będą wstępem do budowania twojego dochodu pasywnego.


Jak ja buduję Dochód Pasywny czyli Drugą Nogę Finansową?

Podążałam i podążam za osobami, które już osiągnęły ten dochód pasywny. Inwestuję swoje pieniądze i czas w firmy i e-biznesy, które aktualnie przynoszą zyski swoim Użytkownikom.

Polecam na początek jeden obecnie stabilny model zarobkowy – platformę reklamową:

Jeśli naprawdę nie masz skąd wziąć pieniędzy na budowanie dochodu pasywnego to przeczytaj : Jak zacząć?

Jeśli chcesz w ciągu 2-3 lat zbudować swój pasywny dochód, codziennie rób coś w tym kierunku. Niech to będzie poznanie osoby, która już taki dochód otrzymuje, przeczytanie książki, e-booka, dokształcenie się w dziedzinie finansów, zainwestowanie określonej kwoty w biznes, który przyniesie ci stały dochód.

dochód pasywny

Pamiętaj, nigdy nie skupiaj się na jedynym źródle dochodów. Czy najbogatsi świata skupiają się na jednym źródle dochodów? Nie. Ci ludzie zarabiają na wielu źródłach, budują kilka nóg finansowych.

Praca na Etacie, a Dochód Pasywny?

Mamy XXI wiek. Praca na etacie, nie twierdzę, że jest złym rozwiązaniem. Jest rozwiązaniem , na początku bardzo dobrym, bo gwarantuje Ci szybki przypływ gotówki, ale niech ona będzie dla Ciebie środkiem do uzyskania pasywnego dochodu.

Jakie są znane i sprawdzone sposoby na budowanie Dochodu Pasywnego?

1. Nieruchomość w internecie: piszemy swojego własnego e-booka, tworzymy swój wartościowy kanał na youtube, szukamy niszy w jakiejś dziedzinie w internecie i budujemy o tym stronę www, a w dalszej kolejności czerpiemy zyski z reklam.

2. Nieruchomości w prawdziwym słowa tego znaczeniu: można by rzec, najbezpieczniejsza forma lokowania swojego kapitału. Kupując ją możesz czerpać korzyści z jej wynajmu, ale również możesz osiągnąć zysk z jej wartości. Masz tu możliwość na zwiększenie wartości swojej nieruchomości jak i zwiększenie przepływów pieniężnych z tego tytułu.

Tu jest spore pole do popisu; można kupić grunt, który przekształcamy w działkę budowlaną, po to, by sprzedać potem z zyskiem, kupić nieruchomość (mieszkanie, kawalerkę) pod wynajem, wykupić magazyn na wynajem itd.

3. Programy partnerskie – tu możesz zarabiać na dwa sposoby:

  • Możesz promować produkty zamieszczone w programach afiliacyjnych i być za to wynagradzanym,
  • W zamian za promowanie swojego produktu, który posiadasz( e-book, video-kurs) możesz odstąpić określony procent tzw. prowizję, dla partnerów polecających. Ty zyskujesz, bo są chętni na zakup twojego produktu i zyskuje twój partner , bo otrzymuje prowizje za reklamę.

4. Odsetki z lokat, funduszy inwestycyjnych , akcji i obligacji – wejście w ten obszar finansów wymaga zaawansowanej wiedzy w tym temacie, ewentualnie konsultacji z osoba, która porusza się w tym świecie i sporo już zarobiła.

5. Dochody pasywne z licencji, praw autorskich itp. Jeśli jesteś osobą twórczą, piszesz dobre teksty, to napisz książkę, stwórz na przykład grę planszową, komputerową, aplikację , coś niebanalnego i opatentuj, zastrzeż prawami autorskimi.

dochód pasywny

Dochód pasywnyZacznij Budować nie od Jutra, ale od Dzisiaj, od Teraz.