Jak dodać napis na zdjęciu ?

Dlaczego trzeba czasami dodać tekst, napis na zdjęciu? Czy warto to robić i “tracić” czas na podpisywanie własnych zdjęć?  Nagrałam filmik o tym, gdzie tłumaczę po co to robić i w części technicznej pokazuję jak to szybko zrobić.

 

Jak dodać napis na zdjęciu ?

 

Poniżej krótkie streszczenie nagrania.

Ten wpis dedykuję zwłaszcza początkującym fotografom, blogerom i wszystkim tym, co zamieszczają swoje zdjęcia w sieci nie podpisane. Mówię o zdjęciach zrobionych przez Ciebie, nie o zdjęciach ściągniętych z darmowych banków zdjęć.  Dodawanie nazwy swojego bloga czy swojego  imienia i nazwiska na zdjęciu, które zamieszczasz w sieci  ( social media, blog itd) powoduje, że twoje zdjęcia są lepiej wyszukiwane, a twój blog znacznie lepiej  rozpoznawalny. W oczach swoich fanów i czytelników jesteś właścicielem tego zdjęcia i “urastasz ” do rangi eksperta w swojej dziedzinie.

Zauważyłam, że na instagram jest wrzucane pełno fajnych zdjęć blogerów, fotografów i nie są one podpisywane! Malarze i graficy zawsze podpisują swoje dzieła. Bądź takim artystą. Jeśli nawet jesteś początkującym fotografem, to  jeśli umieszczasz swoje zdjęcia w sieci podpisz je, tak jak to zdjęcie poniżej. Wybierz sobie stałą czcionkę, która Tobie odpowiada i dwa kolory ( jasny i ciemny – w zależności od tła zdjęcia) i zawsze je używaj. W nagraniu omówiłam dokładnie jak wybrać czcionkę i dodać ją na zdjęciu.

Oczywiście w internecie jest wiele innych programów do obróbki grafik. Najbardziej popularne  to Photoshop i gimp. Są to programy do ściągnięcia i zainstalowania. Photoshop jest w wersji płatnej po próbnym okresie darmowym i wymaga od użytkownika konkretnych podstaw poruszania się w nim. Jest jednym słowem zaawansowany, ale tu masz ogromne pole do popisu.  Z kolei, Gimp jest darmowy i możliwości jakie oferuje są zbliżone do Photoshopa. Najbardziej prostym i intuicyjnym jest canva, która ma sporo ciekawych i prostych funkcji w swojej wersji darmowej.

Jak dodać napis na zdjęciu

Życzę powodzenia w podpisywaniu zdjęć. A po pewnym czasie systematycznego podpisywania zdjęć, zauważysz, że grono twoich fanów i czytelników wzrosło🙂

Pomocne linki:

https://www.canva.com/

http://www.photoshop.com/

https://www.gimp.org/

Instrukcja Jak dodać napis na zdjęciu od min 3:38