Jak Spędzasz Swój Wolny Czas?

Jak spędzasz swój wolny czas?

Jak spedzasz czas wolny

 

W jaki sposób dbasz o jakość swojego czasu? Czy faktycznie Czas to Pieniądz? Jak brzmi popularne przysłowie. Nie, nie  jest to prawda. Czasu nie można porównać do pieniądza. Czas jest walutą nieodzyskiwalną. Natomiast pieniądze można odzyskać, zarobić. 

Quality time/Jakość spędzanego przez nas czasu. 

Dbajmy o jakość czasu spędzanego samemu i razem z rodziną. Liczy się bowiem jego jakość. Ja, na przykład, zadaję sobie, od czasu do czasu, pytanie, czego się nauczyłam, co się dowiedziałam, co przeczytałam wartościowego, kogo spotkałam i poznałam, jak i czy odpoczęłam itd. Nie jest ważne, ile czasu przeznaczasz dla rodziny, tylko jak spędzasz. Czy ten czas jest jakościowo dobrze wykorzystany? 

A co ma to wspólnego z moim blogiem i zarabianiem przez internet?

Ma i to wiele. Zarabiając przez Internet , prowadzisz swój e-biznes, jesteś władcą swojego czasu, ty decydujesz kiedy idziesz na tzw. urlop, o której godzinie rano wstaniesz, o której godzinie pojedziesz na zakupy, basen , siłownię itd. Rozumiesz.

Idziesz do pracy etatowej, to twoim Władcą Czasu jest twój pracodawca. Ty sprzedajesz mu swój czas i on decyduje jak go wykorzystasz. Nie jest to złe, jeśli ty dajesz na to przyzwolenie i zgadzasz się w pełni na to, a wynagrodzenie, jakie otrzymujesz w pełni Cię satysfakcjonuje i możesz żyć godnie.

Opowiem Ci prawdziwą historię.

Kiedyś przeprowadzono wywiad z ludźmi będącymi w hospicjum, na łożu śmierci i zadano im pytanie: czego żałujesz w swoim życiu? I większość odpowiedzi była zbliżona:

 • Zbyt mało czasu poświęcałem/poświęcałam rodzinie, synowi czy córce. Teraz tego nie mogę odwrócić. Za to oni odwrócili się ode mnie, bo zbyt mało czasu przebywaliśmy razem i rozmawialiśmy.

 • Żałuję, że nie zrobiłem tego i tego, nie zrealizowałem swoich marzeń. Dlaczego tego nie zrobiłem? Nie wiem, chyba, dlatego, że się bałem opinii innych, odwlekałem w czasie, a potem one zgasły.

Lepiej żałować, że się coś robiło niż się nie zrobiło.

Dobrą wymówką jest powiedzenie: bo ja nie mam czasu. Prawda jest taka, że każdy ma czasu tyle samo. Posiadanie czasu jest kwestią ustalenia sobie  priorytetów. Zadaj sobie pytanie: co jest dla Ciebie ważne? A wtedy pojawią się nagle odpowiedzi na co masz więcej, na co mniej, a na co w ogóle czasu. Rozmowa z dzieckiem czy sprzątanie? serial w telewizji czy przeczytanie wartościowej książki? To są przykłady, które można mnożyć.

Sporządź listę rzeczy do zrobienia, kierując się ich WAŻNOŚCIĄ, a nie PILNOŚCIĄ. Tak robią ludzie, którzy już Osiągnęli Sukces. Skup się na tym, co najważniejsze dla osiągnięcia Twojego celu; krótkofalowego lub długofalowego.

Wydaje mi się, bo sama z tym walczę,  że kwestia pilności kieruje naszym życiem. Dzwoni telefon komórkowy, więc „musimy” go odebrać, nawet jeśli właśnie robimy coś ważnego. Kupimy czy otrzymamy w prezencie wartościową książkę, którą odkładamy do przeczytania na później, bo w międzyczasie musimy sprawdzić facebooka, pocztę, obejrzeć serial, wiadomości telewizyjne. I tak mija dzień za dniem.

Jedynym sposobem, aby stać się Panem i Władcą swojego czasu, to takie zaplanowanie własnego Terminarza, aby większość rzeczy robiona przez nas była Ważna, a nie Pilna.

Również nabycie Nawyku umiejętności własnej samo-wewnętrznej organizacji.  Ta umiejętność Właśnie Trampoliną do Lepszego Życia, lepszego w wielu Wymiarach, nie tylko na płaszczyźnie duchowej, ale i w sferze materialnej i w relacjach z drugą osobą.

 • Maria

  Paulinko bardzo wartościowy wpis.
  Warto się nad tym wszystkim zastanowić, by kiedyś nie żałować straconego czasu. Wiem co chcę robić, ale muszę jeszcze popracować nad organizacją dnia, by czas nie przeciekał mi przez palce i efekty pracy były szybsze.
  Pozdrawiam Maria

  • Paulina Cichocka

   Wierze Mario ,że Ci się uda:-)