Jak Zacząć Zarabiać w Internecie?

Jak Zacząć Zarabiać w Internecie?

czyli

Jak Zacząć swój biznes on-line?

 

jak-zaczac-zarabiac-w-internecie

 

Te dwa pytania na pozór są bardzo podobne. Możliwości zarabiania w internecie, czy jak kto woli, zarabiania online jest mnóstwo i możemy utonąć w ich gąszczu. A na sam koniec dostać tzw. kręćka od zalewu różnych opcji i sprzeczności jakie słyszymy na YouTubie czy czytamy na blogach.

A więc zaczynamy od początku. Co rozumiem pod pojęciem zarabiania w Internecie?

Jest to nic innego jak wykorzystanie możliwości jakie daje nam internet XXI wieku. Pozwól, że podzielę osoby na  grupy, która wpisuje to zapytanie w wyszukiwarkę: Jak Zacząć Zarabiać w Internecie.

 

Jak Zacząć Zarabiać w Internecie

 

Grupa 1 – osoby, które nie mają swojego produktu lub usługi, który mogliby sprzedawać online, albo nie mają jeszcze na niego pomysłu i szukają możliwości, jak i pomysłu w sieci na zarobek albo na produkt/usługę, na której mogliby zarobić

Grupa 2 – ludzie, którzy nie chcą sprzedawać żadnych usług i produktów.  Nie myślą o tym, żeby sprzedawać przez internet. Szukają dodatkowych możliwości dorobienia sobie do pensji etatowej, emerytury, albo po prostu chcą dobrze zainwestować i szybko jakiekolwiek na początek otrzymać z tej inwestycji profity. Takie osoby zazwyczaj trafiają na programy partnerskie, firmy typu MLM czyli Multi Level Marketing – zwany Najlepszym Biznesem XXI wieku czyli network marketing.

Net – sieć

work – praca

Inaczej mówiąc praca w sieci. Idealny sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy  dla kobiet, które są na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. Nie trzeba tu zakładać firmy.

W obu przypadkach nie ma tu tzw. łatwej kasy, która sama spada z nieba. Trzeba byż zaangazowanycm w to co się robi.

Zanim rozpocznie się współpracę z takim programem partnerskim czy firmą MLM trzeba przyswoić sporo informacji nie tylko na temat samej firmy, ale również jej sposobu funkcjonowania, promocji, produktów i zasad działania. Nie ma nic za darmo. Często, dobre programy partnerskie wymagają od zgłaszającego się partnera posiadania własnej strony internetowejstrony www w celu promocji ich produktów. Jeśli nie masz swojej strony internetowej możesz ją profesjonalnie  zrobić w 30 dni. Samodzielnie. Zobacz Tutaj.

Jeśli nic nie inwestujesz, mam tu na myśli –  pieniędzy lub inwestujesz niewiele ( w przypadku firm typu MLM wymagany jest zakup tzw. pakietu startowego, który może kosztować nawet kilkaset zł ) to miej na uwadze, że musisz przeznaczyć dużo czasu na promocję i naukę   – inwestujesz swój czas.

Grupa 3  –  pasjonaci w tym co robią na co dzień, ale ich biznes nie zarabia na siebie, albo zarabia bardzo małe pieniądze. Dlaczego? Ponieważ jest prowadzony stacjonarnie lub  w zaciszu ogniska domowego. Są to osoby, które chcą zacząć zarabiać w internecie na swoim pasjo-biznesie i szukają punktu zaczepienia: Jak zacząć lub jak przenieść swój biznes do internetu, on-line.

Grupa 4  – są to biznesmeni, osoby, które prowadzą swoje  firmy, którzy inwestują w Internecie. Mają pieniądze, niekoniecznie chcą dorobić czy zarobić. Chcą pomnożyć swoje pieniądze.

Jak widzisz, możliwości jest wiele i każdy wybierze dla siebie odpowiednią opcję. Zarabianie przez Internet nie jest niczym złym, jak wiele osób to postrzega.

Tak, spotkałam się z takimi opiniami! Opiniami osób, które nie są w stanie zrozumieć, że mamy XXI wiek i w dzisiejszych czasach rządzą Social Media jak: Facebook, Instagram, Linkedin oraz Google, a także kopanie kryptowalut czyli walut cyfrowych ( w przyszłości, uważam, jedynej, albo głównej formy płatności) i programy partnerskie. Praca na etacie w dzisiejszych czasach nie jest jedyną alternatywą zarabiania pieniędzy. Jest to jedna z wielu opcji.

 

jak-zaczac-zarabiac-w-internecie

 

Google to potężna maszyna. Jeśli prowadzisz biznes lub rozpoczynasz i nie masz swojej strony informacyjnej w sieci i nie piszesz artykułów na bloga, to powiedz – Jak chcesz rozpocząć zarabiać w Internecie?

Zobacz ile klientów tracisz! Codziennie tysiące, ba! nawet miliony wpisują w Google swoje zapytania. Poza tym, jeśli przekazujesz komuś swoją wizytówkę z samym numerem telefonu i ze stroną .. ale Facebooku , to nie wygląda to profesjonalnie. Oczywiście, każda mniejsza firma rozpoczyna od Fan Page, co jest naturalne i zrozumiałe, bo zlecenie stworzenia własnej strony www kosztuje. W międzyczasie, możesz postawić swoją własną stronę. Nie musi być dopieszczona pod każdym względem. Najważniejsza jest treść, jaką tam umieszczasz. Chyba, że jesteś fotografem lub projektantem wnętrz – to najbardziej istotne będą zdjęcia.

 

Często znajdziesz w Internecie gotowe przepisy na  TOP 5 sposobów Jak Zacząć Zarabiać w Internecie czyli jak zacząć swój biznes online czyli najlepsze pomysły na to jak zarabiać przez Internet. Mnóstwo cudownych biznesów, pełno biznesów typu MLM – każdy obiecuje Ci .. mnóstwo pieniedzy i wspaniały plan marketingowy. Każdy znajdzie coś dla siebie. A może stworzysz własne produkty i zaczniesz sprzedawać własne usługi.

Pamiętajmy jednak, nie każdy, kto ma pieniądze i pomysł na biznes, ma również kompetencje, aby prowadzić biznes z sukcesem.

Zawsze warto zadać sobie pytanie, jeśli temat tego artykułu jest Ci bliski. A mianowicie: Czy chcesz zarabiać w Internecie czyli prowadzić biznes on-line czy może chcesz tylko sobie dorobić do swojej etatowej pensji biorąc udział w sieciach partnerskich przy okazji pracy etatowej?

Są to ważne pytania, ponieważ w zależności jaką drogę obierzesz, takie będziesz efekty. Każdy przypadek ma inny wymiar działania i na różną skalę.