Co pomaga na koncentrację i skupienie?

Koncentracja i skupienie

 

W dzisiejszych czasach, w gonitwie dnia codziennego, atakujących nas powiadomień z telefonów komórkowych co chwilę, kiedy ciągle ktoś coś od ciebie chce: szef, współpracownik, włączony telewizor ( o! jak mi dobrze bez telewizji!) czy radio — przyznaj,  okazuje, że wcale to nie jest  proste wyciszyć się i skupić na swojej pracy czy pasji.

 

 

co-pomaga-na-koncentracje-i-skupienie

 

Technik koncentracji jest całe mnóstwo, ale z racji tego, że nie jestem psychologiem, ani trenerem rozwoju osobistego nie będę ich wymieniać i ich opisywać.

Przekopałam  zatem, jakiś czas temu, internet w poszukiwaniu aplikacji on-line, które mogą być pomocne w skupieniu się w celu  efektywnego, przyjemniejszego wykonania swojej pracy. Nie trzeba ich instalować na laptopie. Niektóre z nich posiadają też responsywne wersje na telefony komórkowe. Są to aplikacje, które mogą Ci pomóc bardziej się skoncentrować podczas pracy czy na przykład podczas czytania książki.

Oczywiście, każdy ma swoje gusta i preferencje. O tym się nie dyskutuje. Jednak sadzę, że można wybrać coś dla siebie spośród moich propozycji. A więc zaczynamy!

 

1. Ciche miejsceQuiet Place – aby przejść do Quiet Place czyli cichego miejsca kliknij  TUTAJ. Następnie należy kliknąć w polską flagę, w dalszej kolejności spację, a potem według wskazówek czyli F11 lub jak masz Mac’a  to [cmd+shift_f ] i ponownie spacja. Czasami dwa razy trzeba powtórzyć tę czynność 2x kliknąć spację, a powita nas całkiem odprężająca, ponoć pomagająca na koncentrację, muzyka. Jak dla mnie bomba. Polecam.

 

koncentracja i skupienie

 

2. Deszczowy nastrój – Rainymood –  jeśli lubisz nastroje deszczowe, burzowe i lepiej Ci się pracuje, gdy za oknem pada deszcz,  to ta aplikacja może być strzałem w dziesiątkę. Aplikację możesz sobie ściągnąć na Mac i na Android lub zwyczajnie na desktopie uruchomić online  TUTAJ. Nie jestem zwolenniczką upałów i tropików, więc już sobie wyobrażam, jak ją aktywuję przy 30 stopniach w upalne lato, gdy za oknem mocno świeci słońce przez cały dzień. A trzeba będzie otworzyć laptop i trochę popracować. Świetna sprawa.

 

koncentracja i skupienie

 

3. Kawiarniany nastrójCoffitivity dla tych co lubią przesiadywać w kawiarniach, potrafią się skoncentrować, gdy słyszą gwar i specyficzny szum kawiarniany. Wiem, że to też kwestia przyzwyczajenia. Sporo freelancerów, i nie tylko, można spotkać  z laptopem i kawą, przesiadujących w kawiarniach. Ta aplikacja wydaje się idealna dla tych, co nie lubią pracować w ciszy.  Aplikację on-line otworzysz TUTAJ

Jest to nie tylko aplikacja, ale po otworzeniu możemy poczytać ( j. ang) ich bloga. Jeśli oczekujesz czegoś więcej,  jest również  wersja PREMIUM(9$). Uważam jednak, że ta podstawowa wersja jest przyzwoita.

 

koncentracja i skupienie

 

4.  Odgłosy Noisli – do wyboru do koloru odgłosy dźwięków natury –  po uruchomieniu TUTAJ  wybierasz kliknięciem ikonę i głośność. Chcesz wyłączysz? Klikasz ponownie w ikonę.  Bardzo fajne, ponieważ jest tutaj spory wybór odgłosów natury, które.. jak wiemy uspokajają i zwiększają koncentrację.

 

koncentracja i skupienie

 

5 . A teraz UWAGA! Pełen odjazd! Masz konto na FB?

Jeśli męczą Cię te wszystkie odgłosy przyrody itp, i nagle zapragniesz extra muzyki to wrzuć ten link w wyszukiwarkę:

https://www.facebook.com/sound/collection

Darmowa muzyka od Facebooka. Do słuchania. Świetna do podkładów, do filmików czy slajdów umieszczanych na FB.

 

jak sie skoncentrować?

 

Muzykę możesz wybierać według różnych kryteriów np według: wokalu, według nastroju,  gatunku itd. Polecam! Jeśli znudziły Ci się dotychczasowe płyty, to muzyka z Facebooka na pewno przypadnie Ci do gustu!