Najnowsze zmiany na Facebooku

Jakie są najnowsze zmiany na Facebooku?najnowsze zmiany na Facebooku

Jak polecać programy partnerskie?

O jakich zmianach na Facebooku mówimy?

Chodzi o wszystkie wpisy, które pojawiają się w aktualnościach, czyli te posty, które skrolujesz codziennie.

  1. Jeśli wejdziesz w sekcję Eksploruj Aktualności ( ta nowa sekcja z ikonką 🚀 rakiety) będą tam przygotowane posty, które Facebook uznaje za interesujące dla Ciebie, według algorytmów, które to .. wykryją. Facebook dobierze odpowiednie strony, posty według tego, jakie strony, posty uprzednio użytkownik, czyli ty, polubił, skomentował, czy zareagował.
  2.  Kolejną zmianą, obecnie testowaną w następujących krajach: Kambodża, Sri Lanka, Boliwia, Gwatemala, Kambodża, Słowacja i Serbia jest niewyświetlanie organicznych postów, z grup i fanpage, w których jesteśmy lub nie, w aktualnościach. Nie są one widoczne, chyba, że będzie to płatne działanie  czyli tzw. posty sponsorowane. Zamysł jest taki, że  kanał aktualności pokazywałby treści od znajomych, reklamy i wpisy sponsorowane. Natomiast wpisy niepromowane przez strony na Facebooku byłyby widoczne w oddzielnym tzw. news kanale.

Narazie nie wiadomo, jak długo potrwają testy i czy Facebook pozostanie przy tych sześciu krajach, czy może rozszerzy zakres testowania. A może wprowadzi zmiany na wszystkie kraje. Na chwilę obecną nie ma co się zamartwiać,  bo Facebook  jest numerem 1 w Social Media, a jakiekolwiek zmiany są naturalną koleją rzeczy w każdej firmie.

Jeśli rozpoczynasz biznes, a masz tylko i wyłącznie stronę na Facebooku to zacznij sobie budować swoje miejsce w sieci tzw. bezpieczną przystań, swój dom w sieci czyli stronę internetową z blogiem. Jeśli nie wiesz jak ja zaplanować, albo nie masz pomysłu w jaki sposób ją stworzyć – to pomyślałam, ze dobrym rozwiązaniem będzie po prostu pokazanie krok po kroku jak utworzyć własna stronę internetową i blog według własnych preferencji. Będziesz również potrafić nią zarządzać i nią administrować. Dlatego ruszył mój video kurs on-line , w którym poprowadzę Cię za rękę, krok po kroku, ze zrozumieniem w taki sposób, jak ja bym chciała, żeby ktoś mi kiedyś wyjaśnił jak zrobić własną stronę www na początku mojej drogi.

 

pomysl na biznes

 

Dlaczego to takie istotne?

Nigdy nie wiadomo, jakie Facebook wprowadzi zmiany w przyszłości i czy te zmiany będą dobre dla wszystkich użytkowników  i przedsiębiorców. Na chwilę obecną zasięgi organiczne postów z fanpage czy twoje wpisy prywatne są praktycznie martwe.

Facebook to tzw. pożyczona ziemia, czy chcemy tego czy nie. My tam tylko wynajmujemy sobie miejsce bez opłat. Przyzwyczailiśmy się, bo tam nam jest dobrze i miło. I tak jest. Mimo, to zawsze trzeba mieć opracowany tzw. plan B, bo co jeśli zmiany na FB będą tak duże, że uderzą w to co robisz, a może w to co zamierzasz robić .

Nie popadajmy jednak w skrajny scenariusz, bo trzeba myśleć pozytywnie. Dlatego strona internetowa z newsletterem informacyjnym odgrywa istotną rolę w dzisiejszych czasach.

Jeśli rozważasz założenie swojej strony internetowej wraz z blogiem, a potrzebujesz osoby, która poprowadzi Cię krok po kroku jak to zrobić, to  zapraszam do wyzwania i pobrania  PDF  w prezencie  >>> Tutaj

To nie wszystko, zobacz, co jeszcze może Ci pomóc w Twoich działaniach w Internecie, zobacz  >>>Tu.

 A co to jest autoresponder, lista mailingowa i wszystkie pojęcia powiązane z tym tematem znajdziesz w tym artykule.

Zapraszam serdecznie do lektury 🙂

Pozdrawiam!