Jak polecać programy partnerskie w sieci?

Jak polecać programy partnerskie w sieci?

 

Polecanie programów partnerskich czy rekomendacyjnych dla osoby, która stawia pierwsze kroki w zarabianiu online nie jest proste i oczywiste. Jaką drogę i sposób wybrać? Nie ma jednak jednoznacznej i słusznej odpowiedzi na to pytanie.

Każdy wybiera drogę, taką, z jaką będzie się czuł dobrze. Zastanów się jakim typem osobowości jesteś: introwertykiem czy ekstrawertykiem? Dlaczego?

Zobacz, w życiu codziennym, każdy typ osobowości sprawdza się w odmiennych sytuacjach. Ekstrawertyk szybko nawiązuje znajomości i zjednuje sobie ludzi i często wychodzi z inicjatywą. Natomiast introwertyczna osoba, zamknięta w sobie  nawiązuje ostrożniej kontakty z innymi, rozkręca się powoli.

Social media,  na chwilę obecną, dają nam tyle możliwości i dróg polecania i nawiązywania nowych kontaktów, w większej mierze, bezpłatnych, lub nisko-kosztowych, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym artykule będzie o polecaniu oraz jak nie polecać programów partnerskich czyli co jest z góry skazane na porażkę przy polecaniu, a co zbliży Cię do sukcesu.

Na pierwszy ogień weźmy Facebooka.

Jak polecać programy partnerskie?

Przede wszystkim, jeśli zamierzasz promować dany program partnerski na FB za pomocą swojego profilu prywatnego, to dostosuj swój prywatny profil do działalności branży i rodzaju programu partnerskiego.

Podam przykład: jeśli będzie to program partnerski money2money, w którego promocję jesteś mocno zaangażowany, to przykładowo na Twoim prywatnym profilu mogłyby się pojawiać się artykuły, przemyślenia, wskazówki dotyczące produktów z branży finansowej lub około-finansowej czyli tematyka jaka dotyczy danego programu czy firmy. Możesz też na swoim profilu udostępniać posty z twojego fanpage, jeśli publikujesz również tam posty. W ten sposób również budujesz społeczność wśród osób potencjalnie zainteresowanych współpracą z Tobą.

Zakazana jest promocja programu money2money samego w sobie. Twoim zadaniem jest promocja i szeroko rozumiana reklama produktów, które ma w swojej ofercie PP money2money. Oczywiście, pokazywanie screenów zarobków na fanpage czy na profilu swoim prywatnym mocno oddziałuje na wyobraźnię, ale pamiętaj, jeśli cokolwiek wrzucasz na swoją tablicę FB, musisz dobrze się z tym czuć i musi być autentyczne i zgodne z prawdą.

paulinacichcoka.pl

Teraz przejdziemy do promowania na grupach tematycznych na Facebooku. Tak, są takie grupy! o zarabianie online, zarabianie24h, ogłoszenia, biznesy online, marketing partnerski; jest tego multum czyli mnóstwo. Aby wybić się musisz dać krótkie, treściwe ogłoszenie.

Pamiętaj, aby Twoje zdjęcie profilowe i twoje zdjęcie w tle na FB czyli cover photo odzwierciedlało Twoją markę, że faktycznie zajmujesz się zarabianiem online, a nie hodowlą zwierząt czy na przykład politykowaniem na swojej tablicy. Tak! jest to niezmiernie ważne.

Dla Ciebie, może to być błahostka, mało ważna rzecz. Wierz mi, że osoby zainteresowane Twoim postem promocyjnym, co robią oprócz komentarza pod Twoim promocyjnym postem? Wchodzą na twój profil! Chcą zobaczyć z kim będą “robić biznes”, czy mogą Ci zaufać? Czy znasz się na rzeczy? Czy jesteś “prawdziwą” osobą, która faktycznie zarabia online, czy Twoje konto jest prawdziwe. Przecież kazdy chce współpracować na FB z osoba, a nie z np “kotkiem” czy “pieskiem”.

 

Jak polecać programy partnerskie w sieci?

Facebook to nie tylko tablica do wstawiania ogłoszeń i postów. Facebook służy również do budowania relacji i nawiązywania znajomości. Wykorzystaj te możliwości. Obserwuj, wchodź na profile innych osób. Wysyłaj zaproszenia do kontaktów, jeśli uznasz, że te osoby mogą Ci w czymś pomóc, naprowadzić, podpowiedzieć czy dać wskazówki biznesowe.

I tu jedna uwaga! Nigdy nie spamuj skrzynek swoich znajomych. Na grupach również tego nie rób. Co to oznacza? Nie wrzucaj swoich “gołych” linków partnerskich  w postach promocyjnych czy w wiadomościach na messenger. To nie działa.

Lajkuj posty znajomych, komentuj , jeśli znasz temat, w którym aktualnie działasz. Jesteś wówczas postrzegany jako ekspert, ktoś, kto zna się na rzeczy. Oczywiście, jeśli Twój komentarz będzie  adekwatny, a wypowiedź kompetentna. Zobaczysz, że ludzie będą się do Ciebie zgłaszać i będą chcieli z Tobą współpracować.

Jak polecać programy partnerskie w sieci?

Jeśli natomiast zdecydowałeś/aś się założyć Fanpage poświęcony tematyce zarabiania, dzięki produktom, jakie ma w swojej ofercie M2M czyli swoją stronę FB pro page, co jest bardzo dobrym kierunkiem działania, to prowadź go aktywnie. Wrzucaj minimum 1 post dziennie, który daje informację dla Twoich klientów i myślą oni sobie: “hmm, też tak chcę”  lub coś w tym stylu. Jeśli masz wspaniałe według Ciebie wyniki to je pokaż lub przygotuj live/krótki film, podczas, którego opowiadasz o swoich zarobkach lub o zarobkach swojego pierwszego poleconego.

 

Jak polecać programy partnerskie w sieci?

 

Możemy budować również relacje za pomocą listy mailingowej czyli autorespondera. Umiejętnie prowadzone relacje z użytkownikami e-mail listy, mogą spowodować, że będą chcieli z Tobą współpracować. Dla Ciebie może być to wygodna forma, bo lubisz pisać maile, a nie za bardzo lubisz na przykład nawiązywać znajomości bezpośrednio za pomocą FB jak wyżej opisałam. W jaki sposób zbieramy adresy e-mail? Poprzez płatną reklamę na FB, oferując osobie, która zostawia swój e-mail wartość w postaci na przykład e-booka itp.

 

Jak polecać programy partnerskie w sieci?

Nagrywaj filmy instruktażowe w temacie, w którym działasz  i wrzucaj na YT. To jest, też znakomita forma promowania.

Tak  jak wspomniałam jest wiele metod płatnych i tych bezpłatnych. Nie ma szybkiego i cudownego środka do zdobywania poleconych do swoich programów rekomendacyjnych. Jeśli jesteś osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę online w programach rekomendacyjnych przed Tobą długa droga, która każdy początkujący musi przejść.