Pomysł na biznes. Skąd wziąć?

    Pomysł na biznes.

Skąd wziąć?

 

Pomysł na biznes. Skąd wziąć ?

Rozmyślasz może właśnie sobie, jaki to swój biznes możesz otworzyć, żeby tylko uwolnić się od etatu, zwolnić swojego szefa albo po macierzyńskim czy wychowawczym nie wracać z pracy?

 

 Skąd można wziąć pomysł na dochodowy biznes?

 

Jak pomysł się pojawia, to obok niego widzisz jakieś kolosalne sumy pieniężne – bo trzeba przecież zainwestować w biznes. Tak jest, jeśli myślisz o biznesie tradycyjnym ze sporym wkładem własnym typu: otwieram kawiarnię czy sklep. Nie, ja takimi pomysłami nie będę sypać z rękawa. Nie w tym artykule. Chociaż nie twierdzę, że takie pomysły nie są ok. Są świetne, ale dziś skupimy się na tych, co nie wymagają olbrzymich nakładów finansowych i kredytów.

 

Zanim podam Ci ciekawe pomysły na biznes, to odpowiedz na poniższe pytania

 • Czy jesteś bardziej introwertykiem czy ekstrawertykiem? Tak, tak są jeszcze te pośrednie typu charakterów, ale zajmiemy się tymi dwoma.
 • Co świetnie Ci wychodzi na co dzień, w czym jesteś dobry/a, o co najczęściej Twoi znajomi, rodzina Cię pytają?
 • W jakim temacie masz najwięcej wiedzy?
 • Co Cię pasjonuje? Jaka dziedzina życia jest Twoim hobby, co lubisz robić ?
 • Czego mógłbyś/mogłabyś mnie nauczyć?
 • Czy masz swoje tzw. Dlaczego? – Dlaczego chcesz mieć swój biznes, co Cię motywuje i napędza do działania?

Te pytania pozwolą Ci wybrać biznes , który może okazać się strzałem w dziesiątkę i spowoduje, że będziesz realizować się w tym co robisz i będziesz to robić z sercem.

 

Dlaczego pytam o Twój typ osobowości?

Podam Ci przykład.

Biznes typu MLM (czyli multi-level marketing) wymaga  kontaktów w ludźmi i to właściwie codziennie. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w MLM, to otwartość i chęć przebywania z ludźmi, czyli cechy ekstrawertyka, będą bardzo Ci sprzyjać na Twojej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Z kolei, osoba introwertyczna, będzie bardziej skupiona na sobie i potrzebuje więcej czasu spędzać sama z sobą. Osiąganie rezultatów w MLM przez introwertyka może nie być tak spektakularne jak przez ekstrawertyka, chociaż nie jest to reguła. Znam wiele osób introwertyków, którzy osiagneli swoją wytrwałością, i dzieki swoim kompetencjom sukece w MLM. Zawsze trzeba spróbować swoich sił, a nie patrzec na to co inni powiedzą. To Twoje życie i przeżyj je tak jak ty chcesz , a nie jak inni tego chcą.

♦♦♦

Warto zatem wybór biznesu oprzeć również na tym oraz  w jakich sytuacjach i jak lubimy pracować, biorąc pod uwagę również swoje hobby, pasję, umiejętności, wykształcenie i obecną sytuację życiową. Mamy, które są na wychowawczym, będą zapewne szukały biznesu zdalnego czyli online, bo taki pozwala na pracę w godzinach, kiedy ich dziecko śpi.

Wybierając pod tym kątem,  masz ogromne szanse na to, że wybór biznesu będzie właściwy.

OK, to przechodzimy do konkretów.

Oto wybrane przeze mnie pomysły na biznes

 

#1  MLM czyli multi-level marketing

Według mnie jest to genialne rozwiązanie dla osób z praktycznie zerowym budżetem na start i dla osób, którym przychodzi z lekkością nawiązywanie kontaktów z innym ludźmi. Utrwaliła się niezbyt pochlebna opinia o tym systemie zarabiania, aczkolwiek niesłusznie. Jest to biznes sieciowy oparty na relacjach między ludźmi  i wzajemnym sobie pomaganiu. Jest to jedyny biznes, gdzie nie nie musimy produkować swoich produktów. Dostajemy gotowy pomysł i model zarabiania, który powielamy. Drogą dystrybucji i konsultacji oferujemy produkty innym i uczymy swój zespół duplikacji. Ten biznes wymaga sporego samozaparcia i wytrwałości,  ale wiele można tu osiągnąć.

Jakie są znane biznesy MLM z naprawdę dobrymi produktami ? Oto przykłady:

Farmasi, Duolife, OrganicLife i wiele innych. Te cztery ostatnie pogrubioną czcionką są polskimi firmami z rewelacyjnymi według mnie produktami. Oczywiście to nie koniec listy. Firm w branży MLM jest całe mnóstwo.

Jak wybrać tę perełkę?

 • zwróć uwagę na ceny i wartość produktów oraz cenę tzw. pakietu startowego ( pakiet startowy nie występuje w każdym MLM)
 • poznaj zespół, do którego dołączasz – to mega ważne, ponieważ  od swojego sponsora i całego zespołu masz otrzymać wsparcie i szkolenia na początku swojej drogi.
 • Odpowiedz sobie na pytania: Czy produkt MLM-u, do którego dołączasz, jest dla Ciebie atrakcyjny i czy jest Ci  potrzebny w codziennym funkcjonowaniu? Czy dałbyś/dałabyś w prezencie swojej mamie  lub najbliższej rodzinie? Jeśli odpowiadasz twierdząco na te pytania, to jesteś we właściwym dla siebie MLM.

Donald Trump, podczas jednego z wywiadów zapytany co by zrobił i jak zacząłby budować swoje imperium, gdyby zbankrutował odpowiedział: ” Wybrałbym jeden z biznesów typu MLM i zacząłbym go budować”. Robert Kyiosaki twierdzi, że marketing sieciowy czyli MLM to najlepszy biznes w XXI wieku.

Branży MLM jest dedykowany magazyn Network Magazyn a tu ich FanPage na FB.

 

#2 BIZNES W SIECI,  SPRZEDAWAJ SWOJE USŁUGI ONLINE

 

KURSY ONLINE, E-LEARNING, E-BOOKI

 • Czy masz sporą wiedzę w danym temacie np. świetnie gotujesz i pieczesz ciasta? Jesteś rodzicem alergika albo dziecka bezglutenowego? Napisz e-booka, poradnik o tym, książkę z przepisami. Pamiętaj wcześniej o założeniu własnej społeczności na na przykład na Facebooku, załóż własną stronę www i tam umieszczaj pierwsze swoje przepisy.

     Nie masz jeszcze swojej strony i kompletnie nie wiesz jak się za nią zabrać? Nie masz pomysłu, a może planu? Pobierz darmowego     e-booka , który pomoże Ci zaplanować twoją stronę www i bloga.

 

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

A jeśli potrzebujesz konkretnej wiedzy jak taka stronę stworzyć od A do Z, dosłownie chcesz byc prowadzona/y za rękę krok po kroku to zapoznaj się z moim video kursem on-line ” Stwórz swoja własną stronę www ” w 4 tygodnie.

 

pomysl na biznes

 • Jesteś mamą na wychowawczym? Załóż grupę wsparcia na na przykład Facebook’u  dla mam z Twojej okolicy, co może się później przerodzić w biznes typu: organizowanie warsztatów pt.Organizacja czasu z dziećmi dla mam itd.
 • Czujesz smykałkę w konkretnej dziedzinie? Spróbuj  rozwijać się konkretnie w tym temacie, np pisz bloga, załóż kanał na YouTube, a pomysł na tytuł własnego kursu czy książki przyjdzie w odpowiednim momencie.

 

#3 PERSONAL SHOPPER

Uwielbiasz chodzić “po sklepach ” czy second handach i robić zakupy? I do tego ubierasz się całkiem fajnie. Często otrzymujesz komplementy od znajomych typu: o jaką masz znowu fajną bluzkę! Zastanów się, bo możesz zostać z powodzeniem Personal Shopperem. W dzisiejszych czasach większość kobiet i mężczyzn nie ma czasu i preferuje, jak ktoś im coś doradzi, podpowie i pomoże w wyborze ubrań czy to w sklepie stacjonarnym albo sklepie online.

 

#4 MANICURZYSTKA

Lubisz kontakt z ludźmi? Jesteś estetką i lubisz mieć zawsze wypielęgnowane paznokcie, a może sama sobie robisz na przykład manicure hybrydowy? Zapisz się na profesjonalny kurs manicure, a po jego ukończeniu pochwal się wszystkim znajomym. Możesz zacząć to robić w domu. Jeśli biznes będzie się rozkręcał wynajmij mały lokal. Wydrukuj sobie piękne wizytówki i powrzucaj do skrzynek na swoim osiedlu. To działa! Zobaczysz ile będziesz mieć klientów i klientek.

 

#5 FOTOGRAF

Jeśli uwielbiasz robić zdjęcia i całkiem nieźle Ci to wychodzi, to pochwal się nimi na Facebooku ( załóż FanPage) i na Instagramie. Załóż stronę www z własnym portfolio. Zostań freelancerem. Zrób piękne wizytówki i rozdawaj znajomym polecając swoje usługi.

 

#6 SPRZĄTANIE

Jesteś perfekcyjna w sprzątaniu? I dobrze Ci to wychodzi? Gwarantuję Ci, że w okolicy jest masa rodzin, które potrzebują zaufanej i poleconej osoby, pod której opieką zostawią swoje mieszkanie na kilka godzin. Zacznij wypytywać wśród znajomych, a potem rekomendacje o Tobie zostaną przekazane  pocztą pantoflową.

 

#7 OPIEKA NAD DZIEĆMI

Możesz zaproponować opiekę nad dziećmi we własnym mieszkaniu, z dojazdem itd. Zawsze w swojej ofercie zapisz jakie dodatkowe atrakcje edukacyjne oferujesz dla dzieci, to podwyższy atrakcyjność Twojej oferty.

 

#8 WSPARCIE BLOGGERÓW, MAŁYCH FIRM

Jeśli lubisz pisać, tworzyć tzw. content marketing, znasz się doskonale na FanPage, tworzysz grafiki to możesz to wykorzystać oferując bloggerom, małym przedsiębiorstwom swoje usługi! Załóż FanPage w tej tematyce i pochwal się swoim pracami, ogłaszaj się na portalach typu: https://oferia.pl/ itp.

To nie koniec. Najlepiej spisz sobie na kartce te pomysły, które bierzesz pod uwagę i są w zgodzie z Tobą. Opracuj plan działania i zacznij. Nie czekaj na ten właściwy moment. Właściwy moment jest dziś.