Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Zanim odpowiem Ci na ww postawione pytanie, postaw sobie pytania:

 • Czy to, czym się aktualnie zajmujesz zawodowo albo hobbistycznie traktujesz… przyszłościowo?
 • Czy zamierzasz promować i pokazywać innym swoją działalność, hobby/pasję?
 • Czy myślisz może o własnym sklepie i zamierzasz w niedalekiej przyszłości sprzedawać swoje produkty fizyczne/elektroniczne, usługi?
 • Czy masz ograniczony lub zerowy budżet, aby zlecić postawienie strony internetowej firmie, która zajmuje się budowa stron www?

Jeśli odpowiedziałaś sobie twierdząco na minimum dwa pytania, to super, więc czytaj dalej, a rozwieję Twoje wątpliwości, albo utwierdzę Cię w przekonaniu, że ..Tak! Jak najbardziej, warto  swoją stronę posiadać.

Teraz zapewne zapytasz, ale gdzie mam założyć tę stronę i pisać bloga? Na blogspot.com na bloggerze, an wix czyli kreatorach stron czy na wordpress (UWAGA! Mamy wordpress.com i wordpress.org — ale o tym będzie w kolejnym wpisie)? To jest osobny temat, który warto poruszyć.

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Strona internetowa i blog w dzisiejszych czasach są prawie, że… obowiązkowe. Wszystkie badania i “znaki na niebie” pokazują, że warto mieć swoją stronę www.  To taka nieruchomość internetowa, zwłaszcza jeśli masz sklep.  Strona internetowa wraz z twoimi artykułami ( czyli blog) kreuje  Cię na eksperta w jednej konkretnej dziedzinie w oczach innych. Pisząc bloga na swojej stronie, tworząc wartość dla swoich czytelników, udostępniając wartościowe materiały pokazujesz się od strony osoby kompetentnej w swojej dziedzinie. Posiadanie własnej strony ułatwia z Tobą kontakt oraz budzi zaufanie.

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Czy zlecić budowę strony internetowej profesjonalnej firmie?

Powiem wprost: jeśli masz przeznaczony spory budżet na budowę profesjonalnej strony internetowej i jej prowadzenie ( Tak! przecież możesz co jakiś czas wprowadzać zmiany na swojej stronie) to może to być dobra decyzja. Budżet na stronę www to około 600zł za stronę wizytówkę do około 25,000zł albo i więcej za wypasioną, profesjonalną stronę.

Jaki jest plus zlecenia postawienia strony www?

Zakładając, że trafisz na rzetelną, solidną firmę, która stworzy dla Ciebie stronę i będzie ją prowadzić oraz masz przeznaczony na ten cel  budżet. Plusem jest to, że:

 • skupiasz się wtedy na sprawach strategicznych, czyli tych co dotyczy firmy i to w czym jesteś dobra

Jaki jest minus zlecenia agencji  postawienia strony www?

 • chcesz wprowadzić zmianę na stronie w nocy o północy i musi to być gotowe na 6 rano – co wtedy? A ty masz ..blade pojęcie jak to zrobić.
 • jeśli wprowadzasz zmiany, dodajesz kolejne funkcjonalności to przeznaczasz sporo czasu, aby przekazać te informacje swojej agencji
 • nie masz osobistej kontroli nad swoją stroną www, jesteś zależna

Heh, minusów jest więcej. Oczywiście, w miarę jak Twój biznes będzie wzrastał, możesz zatrudnić osobę – współpracownika , która poprowadzi Ci stronę i bloga.

Jeśli nie możesz zabrać się do stworzenia strony internetowej, bo twierdzisz:

 • przecież ja jestem nietechniczna i nie jestem programistą
 • przecież to jest jakaś czarna magia
 • brak mi na to czasu
 • brak motywacji
 • nie wiem  czy sobie w ogóle poradzę

To chcę Ci powiedzieć, że kiedyś miałam podobne odczucia. I doskonale Cię rozumiem. Nie jestem programistką i wcale nie uważałam się za osobę super techniczną, ale zawzięłam się pewnego dnia, zrobiłam ten pierwszy krok i ..małymi kroczkami strona powstawała. Potem kolejna.

Co mnie zmotywowało do podjęcia tego pierwszego kroku? Banalna rzecz. Otóż zobaczyłam nową stronę mojej koleżanki, która jest blogerką. Zrobiła ją sama. Jak? Zwyczajnie. “Obkupiła” się kursami i dokonała, to co wydawało jej się niemożliwe. Pomyślałam sobie: Czemu ja mam tego też nie zrobić? I tak rozpoczął się mój projekt.

Pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem będzie po prostu  pokazanie krok po kroku jak utworzyć  swoją własną stronę internetową i blog według własnych preferencji. Nie tylko zrobić stronę , ale również potrafić nią zarządzać  i administrować.

Dlatego,  ruszył mój kurs, w którym prowadzę Cię za rękę, krok po kroku, ze zrozumieniem w taki sposób, jak ja bym chciała, żeby mi ktoś kiedyś wyjaśnił : Jak stworzyć własną stronę www? na początku mojej drogi.

Odbierz darmowy e-book, który pomoże Ci zaplanować twoją stronę:

5 ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www

 

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga?

Nawet, jeśli uważasz siebie teraz za osobę nietechniczną, to wierzę, że po ukończeniu tego kursu, będziesz mógł/mogła z pełnym przekonaniem powiedzieć, że dałaś radę. I podziękować sobie, że zrobiłaś ten milowy krok naprzód.

 

dwa rodzaje wordpress ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Czy warto mieć swoją stronę internetową www i bloga